Sıkça Sorulan Sorular

Hepsini Gizle | Hepsini Göster
Soru : Sadece kurumsal firmalara mı çekim yapıyorsunuz? Yoksa bizde kendimiz için çektirebilir miyiz?
Cevap : Çocuk sektöründeki lider firmalara fotoğraf çektiğim gibi aileler için de özel konsept bebek fotoğrafları, kostümlü çekimler, hamile, doğum ve aile fotoğrafları çektirebilirsiniz.
Soru : Bebeğimizin fotoğraflarını ne zaman çektirmeliyiz?
Cevap : Bebeğinizin her dönemi farklı ve özel olacaktır. Fakat 0-6 ay da çekilen fotoğraflar daha özel ve bebekliği daha çok yansıtan fotoğraflar oluyor. Bu sebeple bu ay aralığını daha çok tercih ediyorum.
Soru : Kızım 8 yaşında onun zamanında sizin fotoğraflarınızı farkedemedim, bu yüzden çekim yaptıramadım. Geç mi kaldım?
Cevap : 0-14 yaş çocuklara özel konseptler hazırlıyorum. Çekim için geç kalmamış oluyorsunuz...
Soru : Çekimler ne kadar sürüyor?
Cevap : Bebeğin günlük programını bozmamaya çalışıyorum. Bu yüzden sabah 11 gibi gelen bebek akşam 4-5 gibi stüdyodan ayrılıyor. Normalde bir çocuk 4-5 saat stüdyoda ise bunun maksimum 45 dakikası çekim yapılabiliyor. Geri kalan süre içinde bebek zamanında uyuyor, yemeğini yiyip, günlük ihtiyaçlarını zamanında karşılayıp düzenini bozmada çekim yapmaya çalışıyoruz.
Soru : Kaç kare fotoğraf çekiliyor ve bize ne veriyorsunuz?
Cevap : 50 ile 300 kare arasında fotoğraf çekiliyor. Fotoğraflardan en uygun olan konsep'te aktarılıyor. İki farklı paketimiz var. Daha detaylı bilgi için paketlerimiz bölümüne bakabilirsiniz.
Soru : Konseptleri biz mi belirliyoruz yoksa siz mi bize öneriyorsunuz?
Cevap : Yapılan ön görüşme sonunda size değişik fiyat aralıklarında 4 ayrı konsept hazırlıyorum. Siz bunlardan birini seçiyorsunuz.
Soru : Bebeğimizin fotoğraflarını başka bir yerde görebilecek miyiz?
Cevap : Sektöründe lider firmalar kendi tanıtımları için dönem dönem benim arşivimden fotoğrafları seçerek kullanmak istediklerini bildiriyorlar. Daha önceden sizden almış bulunduğum kullanım hakkı sayesinde fotoğrafları kullanabiliyorlar. Ben de size nerede kullanıldığı hakkında bilgi ve varsa örnekleri gönderiyorum.
Soru : Çekimlerde getirmemiz gereken bir şey var mı?
Cevap : Çekimlerde sadece bebeğin yemeğini getirmenizi istiyoruz. Onun dışında ihtiyacınız olan her şey burada mevcut.
Soru : Kostümleri biz mi getiriyoruz?
Cevap : Kostüm kolleksiyonumuzdan bebeğinize uygun olan kostümü kullanıyoruz. İsteğe göre özel olarakta hazırlnıyor.
Soru : Genelde bebekleri çıplak çekiyorsunuz. Bebeğim üşüyüp hasta olabilir mi?
Cevap : Çekim için hava koşullarına göre bebeğiniz için en uygun ısı ortamı sağlanıyor. Bebeğinizin aşırı terlemesi yada üşümesi önleniyor.
Soru : Çekim sırasında flaş patlatılması bebeğimin gözüne zarar verir mi?
Cevap : 0-3 aylık bebekler için zaten uyanıkken flaş kullanmıyoruz. Bebeğiniz uyurken yapılan çekimlerde ise flaşın her hangi bir zararı yoktur.
Soru : Çocuğumuzun daha önceden çekilmiş fotoğrafını göndersek siz konsepte yerleştiriyor musunuz?
Cevap : Yaptığım çalışmalar ciddi bir profesyonellik ve titizlik gerektiren çekimlerdir. Sizlerden gelen fotoğraflarla iyi bir sonuç elde etmemiz mümkün olmaz.
Soru : Doğumlara siz mi geliyorsunuz yoksa asistan mı gönderiyorsunuz?
Cevap : Doğum çekimlerine ben geliyorum. Asistan göndermiyorum.
Soru : Hamile fotoğrafları ne zaman çektirmemiz doğru olur?
Cevap : 6. aydan itibaren istediğiniz zamanda çekime gelebilirsiniz. Ancak son bir kaç haftada vücudunuzda ödemler artabileceği için son dakikaya bırakmayın.
Soru : Hamile çekimlerine eşim ve çoçuğum ve/veya çocuklarım da katılabilirler mi?
Cevap : Tabii ki. Yeni gelecek bebeği karşılarken aile sıcaklığının fotograflara yansıtılması çok keyifli olacaktır.
Soru : Normal doğumlarda gece sancımız geldiğinde ne yapıyoruz?
Cevap : Doğum sancılarınız başlayıp hastaneye gittiğiniz zaman bizi arıyorsunuz gelişmeleri takip edip ona göre doğumunuza geliyoruz. 7 gün 24 saat bize ulaşabilirsiniz.
Soru : Aile fotoğrafları için ne zaman gelmeliyiz?
Cevap : Aile fotoğraf çekimi için bebeğin 7. gününden itibaren çekimlere gelebilirsiniz. Çok özel fotoğraflar çekmek için çekimleri stüdyo ortamında yapmayı tercih ediyorum.
Soru : İstanbul dışında yaşıyoruz. Buraya gelip çekim yapmanız mümkün mü?
Cevap : Çekim bütçesine ilave olarak yol ve konaklama masrafları karşılandığı takdirde İstanbul dışında da çekim yapıyoriz.
Soru : Reklamlarda ve kataloglarda çocuğumuzun fotoğraflarının çıkması için ne yapmalıyız? Ajansınıza nasıl dahil olabiliriz?
Cevap : Ajansımıza dahil olmak isteyen 0-16 yaş çocuklar için cast çekimleri ve kayıt yaptırmanız gerekiyor. Her çocuk 2 kıyafet giyecek ve çekim yapılacaktır. İnternet sitemizde her çocuğun 6-10 adet fotoğrafı yer alacaktır. İsteyen aileler fotoğrafları Cd'de alabilecektir. (10 ad.foto) İsteyenler info@zerinkultural.com adresinden veya 0532 384 6811'nolu telefondan Fulya Gökçek'den randevu alabilirler. Cast çekimleri Haftaiçi ve Cumartesi yapılmaktadır. Cast çekimleri Fener Kalamış Cad. Yelken Sok. 1/11 Kalamış / Kadıköy İstanbul adresimizde gerçekleştirilmektedir. Çekim ücreti 150TL dir.

2017

Copyright 2011 Zerin Kültüral. All rights reserved. Tüm hakları saklıdır. Bizimİşimiz