Yeliz Yeşilmen deyince aklınıza sarı saçlarıyla havalı, seksi bir kadın geliyor öyle değil mi? Ama o aynı zamanda bir anne, üstelik ikinci hatta hemen ardından üçüncü çocuğu da yapmaya hazırlanıyor. Başka neler mi yapıyor? İşte hamileleğinde tanıştığım ve şu ana kadar bebeğinin her aşamasını fotoğrafladığım arkadaşım Yeliz’le okumaktan oldukça keyif alacağınız röportajım…

       Seni pek çok projede seksi kadın ya da aptal sarışın rollerinde gördük… Peki anne rollerinde de görecek miyiz?

Evet hep aynı roller denk geldi. Türkiye’de bir karakter üstüne yapışınca kalıyor. Halbuki bir oyuncu her rolü oynar. Ben de artık bir anne olarak tabiki daha farklı rollerle ekranda olmak isterim. Umarım yapımcılar bunun farkına varır. Galiba Türkiye’de sarışın ve gösterişli olmak dezavantaj! Bazen Amerika’da yaşasam dünya starı olabilirdem diye düşünüyorum.

        Bu imajın senin şu andaki farklı projelerde yer almana olumsuz etkileri oldu mu?

Tabiiki olmuştur. Artık projelerde daha sıradan görünen tipleri tercih ediyorlar. Çok iddalı görünen isimleri istemiyorlar. Halbuki şans vermeleri lazım ki insanlar kendini ispatlasın.


        Seksi bir kadınken birdenbire hamileliğinde çok kilo aldın. Herhangi bir estetik kaygın olmadı mı?

Yok olmadı. Hatta kendimi hamileyken daha güzel hissediyordum. Bence Allah kadınlara hamileyken bir nur, bir güzellik veriyor. Tadını çıkarmak lazım. Asla kötü hissetmemeli.


        Evlendiğinden bu yana seni neredeyse hiçbir projede göremedik bu senin tercihin mi yoksa evliliğin işlerini baltaladı da diyebilir miyiz?

Evlilik işlerime engel değil. Olmamalı da zaten.  Bilakis tercih sebebi olmalı. Çünkü düzenli aile yaşantısı önemli. Benim tercihim oldu çalışmamak. Kızıma daha fazla vakit ayırmak, onun her anında yanında olmak istedim. Daha çok küçük. Ama artık çalışma zamanı. Düzgün projeler özellikle de teylevizyon programı istiyorum.

        Şimdi yeniden anne olmakla popüler bir oyuncu olmak arasında seçim yapma şansın olsa, hangisini tercih edersin?

Tabiki anne olmayı seçerim. Dünyanın en güzel duygusu. Tarif edilemez… Bence her kadın bunu hak ediyor. Bu fırsatı kaçırmasınlar. Sonra çok pişman olabilirler. Bu ne şanla ne de şöhretle veya başka bir şeyle kıyaslanamaz bile.

     
Adana’da yaşıyorsun. İstanbul’dan sonra orada yaşamak veya bir başınıza orada bir çocuk yetiştirmek zor değil mi?

Adana sürekli yaşamıyorum 15 gün Adana, 15 gün İstanbul. Yaşantım bu yani çok hareketli, yorucu, heyecanlı bir hayat.


      Kendini hala seksi buluyormusun?

Evet buluyorum , niye bulmayayım ki?


        Eşin ile uzun süre flört ettiniz evlilik ve çocuk aşk hayatınızı nasıl etkiledi? Her şey aynı mı?

Evet, 7 yıl flört ettik ve hala ilk gün ki gibi birbirimize aşığız. Çocuk bizi birbirimize daha da yaklaştırdı tam bir aile olduk. Çocuk olmadan aile olunmuyor. Evlilik de aşkı öldürmüyor.

      İkinci çocuk planın var mı?

Planım 3 çocuğumuzun olması.

Başbakanın sözünü dinliyorsun yani.

Evet. Büyük ve kocaman bir aile olmak en büyük isteğim.

Peki bu kararının seni medyadan iyice uzaklaştıracağının düşünüyormusun?
 
Hayır düşünmüyorum neden uzaklaştırsın ki? Tam tersi tüm dünya starları doğurma yarışına girdi baksanıza. Yakında yeni süprzilerim olacak. Yogayla ilgili 2. DVD’yi  çıkaracağım.

2017

Copyright 2011 Zerin Kültüral. All rights reserved. Tüm hakları saklıdır. Bizimİşimiz