Türkiye'nin en neşeli, en pozitif, en genç cast ajansı!..

Hem yaşımızla hem kadrolarımızla hemde imza attığımız projelerle gün geçtikçe büyüyoruz!

Konsept Bebek ve çocuk fotoğraf sanatçısı Zerin Kültüral tarafından kurulan cast ajansımıza artık  0-24 yaş arası bebek, çocuk ve gençleri kabul ediyoruz.
Ajanslmlzdaki çocuklar projelere uzman oyuncu koçu, tiyatro sanatçısı ve drama öğretmeni Oya Salman ile hazırlanıyorlar
ve uzun soluklu projelerde Uzman Pedagog E. Selin Uçar'dan destek alıyorlar... 

  Zerin Kültüral


  Profesyonel fotoğrafçılıkta 23’inci , bebek fotoğrafçılığında da ise 14’uncu yılım. Yani bendeniz yolun   yarısını hatta daha da fazlasını fotoğraf çekerek geçirdim ve bundan da inanılmaz mutluyum.

Sektörde ilk konsept bebek fotoğrafçısı olarak birçok kişinin örnek aldığı fotoğraflara imza atmak, öncü olmak bana gurur veriyor. Her geçen gün daha özel fotoğraflar çekmek, daha özel tasarımlar yapmak için çok büyük emek harcıyorum. Ama bu durum beni hep daha iyisini daha güzelini daha mükemmelini daha eşsizini yapmaya götürdüğü için halimden çok mutluyum.  Bebeklerle çalışmak bambaşka bir duygu, onların özel konseptlerini çekmek sonra da çektiklerimi izlemek bana büyük keyif veriyor. Tabi aynı zamanda büyük bir sorumluluk yüklüyor omuzlarıma. Bebekler zaten o kadar güzel, o kadar saf ve duru ki, çektiğim fotoğraflar da kusursuz olmalı.

 Bebek fotoğrafları çekmek için on sene önceye döndüğümde, kariyerimi değiştirirken bu kadar özel ve farklı fotoğraflara imza atacağımı açıkcası hayal edemezdim. Aslında benim fotoğraf serüvenim 1991 senesinde üniversitenin karanlık odasında çektiğim ilk fotoğrafın pozlanmasıyla başladı. Prof. Mehmet Bayhan ve Prof. Güler Ertan’nın öğrencisi olarak okuduğum Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümünden birincilikle mezun oldum. 1995 yılında kendi stüdyomu kurdum ve 2001 yılına kadar still life, moda, sanayi, yemek konularında profesyonel çalışmalarda bulundum. 2001 yılında ilk kızım İlayda doğunca ona hatıra olsun diye çektiğim fotoğraflar işte benim profesyonel  fotoğrafçıllık kariyerimi farklı bir yöne çevirmeme sebep oldu. Şu an emeklerimin karşılığını alıyor olmak çok güzel bir duygu. Artık bebekleri fotoğraflamadan geçen bir hayat düşünemiyorum.
Ailelere bebek ve çocuklarına bırakabilecekleri en özel hediyenin fotoğraflar olduğunu ve ileride çocuklarının onlara gönülden teşekkür edeceklerini biliyorum.
Benim bebekliğime  ait  fotoğraflarım bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az. Bu yüzden de benim için daha anlamlı oluyor her çektiğim kare. Çünkü benim bebekliğimi yansıtıyor.
Birçok profesyonel ki buna uluslararası firmalarda dahil onlar için çok özel çalışmalar yapıyorum. Bir Türk fotoğrafçısı olarak uluslararası firmalar için çekim yapmak ve çekilen fotoğraflarımın dünyada değişik mecralarda yayınlanması inanılmaz bir mutluluk kaynağı benim için.

Fotoğrafçılık kariyerimin yanı sıra 4 yıl boyunca “Bebeğim ve Biz” dergisinin kapaklarını süsleyen birbirinden güzel konseptlere de imza attım. Bu dönemde bana ayrılan sayfada yazılarım yayınlandı. Bebek dergilerinin bir çoğunda benim kapaklarımı dönem dönem görebilirsiniz.
Türkiye’nin ilk bebek ve çocuk arşivine sahip 0-24 yaş çocukların bulunduğu cast ajansım var. Bebeklerim ve çocuk modellerim bu güne kadar bir çok  özel işlere imza attılar ve atmaya devam ediyorlar.
 

 

                                                                                      

                                                                           
Oya Salman

Lise eğitiminden sonra Murat Tanır‘dan özel tiyatro dersleri almıştır. Ayla Algan’dan sinema oyunculuğu, senaryo teknikleri, sinema dili, diksiyon ve tiyatro dersleri almıştır. Tiyatro ve televizyon oyunculuğu yapmıştır. 2007 yılında
yurtdışında çok popüler olan black light tiyatro tekniğine gönül vererek konu üzerinde araştırmalar yapmıştır. 2008 yılında Kapkara Show siyah ışık tiyatrosunu kurmuştur. Televizyon ekranlarında ilk kez SHOW TV “Yetenek Sizsiniz” programında yayınlanmış ve büyük beğeni toplamıştır. Halen Müjdat Gezen yönetimindeki müzikalde showlarını sergilemektedir. Ayrıca bir çok Belediye ve özel sahnelerde çocuk oyunlarını başarıyla sunmaktadır. Birçok çocuk oyuncuya oyuncu koçluğu yapan Oya Salman okullarda çeşitli gösterilerde yönetmenlik ve drama öğretmenliği yapmıştır. Zerin Kültüral cast ajansında oyuncu koçluğu yapmaktadır.


 

E.Selin Uçal

 
1979 İstanbul doğumludur. İtalyan lisesinden mezun olduktan sonra psikoloji (Ba Psychology) üniversite öğrenimi için,  İngiltere University of Exeter a gitmiş aynı üniversite de İş ve Organizasyon Psikolojisi master (Msc) ını tamamlamıştır. 2003 yılından beri uzman psikolog olarak; özellikle iş, aile ve sağlık psikolojisi alanlarında ergen ve yetişkinlere yönelik çalışmaktadır. Buna ek olarak, her yaştaki çocuklarla da İngiltere’ de University of Wales’ de eğitimini aldığı ‘Sanatla Psikoterapi’ çalışmaları yapmakta; ve bunu Türkiye’ de yaymaya çalışmaktadır.  Aynı zamanda, şu an Sağlık Psikolojisi alanında yine İngiltere ye bağlı olarak doktoraya (PhD in Health Psychology) başlamıştır. Coaching- Hipno-terapi ve NLP eğitmen sertifikalarina sahiptir ve Uluslar arası düzenlenen yıllık çeşitli kongrelere katılmıştır.  İngiliz Psikologlar Derneği, Amerikan Aile Terapisi Derneği, Türk Psikologlar Derneği, Uluslar arası Psiko-Onkoloji Derneği ve Uluslar arası İş ve Organizasyon derneği ve İngiliz Sanatla Terapi Derneği üyesidir.

Büyükada Halk Eğitim Merkezinde gönüllü psikolog olarak 2 sene boyunca çalışmıştır. Aynı zamanda Kanserle Savaş Vakfında sağlık psikologu olarak çeşitli çalışmalara katılmıştır.

Empatia Psikoterapi ve Kişisel Gelişim Merkezi nin kurucusudur. Zerin Kültüral cast ajansında aileler ve çocuklara destek oluyor.2017

Fener Kalamış Cad. Yelken Sok. Onur Apt. No: 1/11 Kalamış Kadıköy Tel : 0216 330 21 31 e-mail: info@zerinkultural.com
Copyright 2014 Zerin Kültüral. All rights reserved. Tüm hakları saklıdır
Bizimİşimiz