4.5 yıllık birliktelik

İsmimin yankılandığını duyunca, arkamı döndüm... Ve hayatımda ilk defa gördüğüm yaşlı ak sakallı adamın sözlerine kulak verdim. “Sana bir hediye getirdim” diye seslendi. Arkasında duran 20 yaşlarında, uzun boylu, zayıf ve büyüleyici gözleri olan o genci göstererek... Adı “Kayra!” Bu senin için dedi ve gözden kayboldu...

Gözlerimi açtığımda hala rüyanın etkisindeydim. O genç adamı düşünüyordum... Kayra ilginç bir isim. Hangi kitapta karşılaştığımı hatırlayamadığım bir roman kahramanı... Anlamı nedir diye düşünmeye başladığımda, sözlüğü çoktan elime almıştım... Kayra: Yüksek tutulan veya sayılan birinden gelen iyilik, lütuf, ihsan. İki gün geçti. Elimde hamilelik testi ve testin sonucunu sabırsızlıkla bekliyorum. Kalbim kızım İlayda’yı hissetmeye başladığımdan bu yana ilk kez bu kadar heyecanla atıyor. Saniyeler geçmek bilmiyor ve çizgiler yavaş yavaş belirginleşmeye başlıyor... Derken o an... Aman tanrım! Sonuç pozitif!
Evet, ikinci bebek geliyor! Çığlık atmamak için kendimi zor tutuyorum. Bu bir düş olmalı...

Bundan 4.5 yıl önce başladı “Bebeğim ve Biz" dergisi okuyucularıyla her ay bu sayfada buluşmam. Yukarıdaki satırlar ilk yazımın girişi. Kayra’ya hamile olduğumu öğrendiğimde yaşadıklarımı anlatmıştım ve onu izleyen yıllarda da acı tatlı yaşadığım birçok olayı bu sayfalarda sizinle paylaştım. İlk yazımı yazarken oldukça heycanlıydım. Acaba okuyucular ne düşünür? Beğeneceklermi? Yıllar içinde gördümkü birçok “Bebeğim ve Biz” okuyucusu yazılarımın sıkı takipçisi olmuştu. Bazen yazılarımda anlatığım küçük dipnotları bile anlatıp nasıl etkilendiklerini ve kendilerinde ne bulduklarını anlattıklarında, benim bile hatırlamadığım bu ayrıntıları hatırlamaları beni oldukça etkilemişti.

Birgün ilayda ile bir alışveriş merkezindeydik. Ben birşeyler bakıyordum bir bayan İlayda’nın yanına gelip nasıl olduğunu, kardeşin büyüdümü, nasıl iyi anlaşıyormusunuz, gibi sorular soruyordu. Bayana baktım ama tanıyamadım. Kızımında ismini biliyordu. Hafızam zayıf olduğundan acaba tanıyorumda çıkartamadım diye mahçup bir şekilde pardon sizi tanıyormuyum diye sordum. Siz Zerin Kültüral değilmisiniz. Ben sizi yazılarınızdan tanıyorum İlayda’yı görüncede kardeşiyle araları nasıl merak ettim dediğinde itiraf etmeliyim ki çok şaşırmıştım. Yıllar içinde bu tarz bir çok olayla karşılaştım okuyucularım en çok Kayra’nın ve İlayda’nın nasıl olduğu merak ediyorlardı. Türkiye’nin ilk Konsept Bebek fotoğrafçısı olarak tanınan ben; fotoğraflarımla olduğu kadar yazılarımlada birçok kişiye ulaşmanın ve paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Şimdi ise bu köşedeki son yazım. Sizlerle vedalaşma zamanı. İşlerimin yoğunluğu ve yapmaya başladığım yeni projeler sebebiyle artık bu sayfada olamayacağım. Sizler için çok özel bir kitap hazırlığım var. Çok yakın zamanda bittiğinde sizin baş ucu rehber kitaplarınız arasında yerini alacağından hiç şüpem yok.

Zerin Kültüral
01.08.2009

 


2017

Copyright 2011 Zerin Kültüral. All rights reserved. Tüm hakları saklıdır. Bizimİşimiz